تحقیق اصول حفاظت و پیشگیری از آلودگی کارکنان و محیط آزمایشگاه تحقیق اصول حفاظت و پیشگیری از آلودگی کارکنان و محیط آزمایشگاه

دسته : تحقیق

فرمت فایل : doc

حجم فایل : 19 KB

تعداد صفحات : 11

بازدیدها : 137

برچسبها : دانلود تحقیق پیشینه تحقیق

مبلغ : 3000 تومان

خرید این فایل

تحقیق اصول حفاظت و پیشگیری از آلودگی کارکنان و محیط آزمایشگاه

تحقیق اصول حفاظت و پیشگیری از آلودگی کارکنان و محیط آزمایشگاه

اصول کلی حفاظت و پیشگیری از آلودگی کارکنان و محیط آزمایشگاه

مقدمه
در آزمایشگاه انواع عوامل مخاطره آمیز با منشا بیولوژیک، رادیواکتیو، شیمیایی، الکتریکی، وسایل مکانیکی، مواد آتش زا، مواد سرطان زا، پسماندهای خطرناک و غیره وجود دارند که برخورد با آنها بدون رعایت صحیح اصول ایمنی می تواند نه تنها سلامت کارکنان بلکه محیط زیست و جامعه را تهدید نماید. بنابراین طراحی یک برنامه مدیریت ایمنی و نظارت بر اجرای صحیح آن که عوامل مختلف را در نظر گرفته باشد، دارای اهمیت ویژه ای است.
در طراحی فضای آزمایشگاه ضمن توجه به مساحت در نظر گرفته شده، باید به نحوی تخصیص فضا و جداسازی فضاهای کاری تعداد، ابعاد و چیدمان وسایل و تجهیزات و سایر عوامل موثر در حفظ یک محیط ایمن کاری، دقت ویژه گردد تا خطرات ناشی از آلودگی برای کارکنان و همچنین محیط اطراف به حداقل برسد.
...

وسایل و تجهیزات حفاظتی مورد استفاده در آزمایشگاه

تسهیلات و امکاناتی که باید در برنامه مدیریت ایمنی، جهت حفاظت کارکنان آزمایشگاه در نظر گرفته شده و در اختیار ایشان قرار گیرند عبارتند از:
1- دستکش در اندازه های متفاوت و از جنس مواد مرغوب و مناسب (لاتکس، نیتریل، وینیل ...) با توجه به تنوع فعالیتهایی که در آزمایشگاه انجام می گیرد
...

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه :

مقاله و تحقیق طرح پژوهش

مقاله و تحقیق کامل در مورد طلا (gold)

تحقیق در مورد کامپوزیت

روش تحقیق، چرا؟، چگونه؟

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید

پیام سیستم

ورود همکاران

رمز عبور را فراموش کرده ام