تحقیق شوک حرارتی پروتئین ها در باکتری های ترموفیل و هیپرترموفیل تحقیق شوک حرارتی پروتئین ها در باکتری های ترموفیل و هیپرترموفیل

دسته : تحقیق

فرمت فایل : doc

حجم فایل : 53 KB

تعداد صفحات : 77

بازدیدها : 136

برچسبها : دانلود تحقیق پیشینه تحقیق

مبلغ : 4500 تومان

خرید این فایل

تحقیق شوک حرارتی پروتئین ها در باکتری های ترموفیل و هیپرترموفیل

تحقیق شوک حرارتی پروتئین ها در باکتری های ترموفیل و هیپرترموفیل

شوک حرارتی پروتئین ها در باکتری های ترموفیل و هیپرترموفیل

Heat shock Proteins in thermophile and hyper ther mophile bacteria

پروتئین های شوک حرارتی

همانطور که می دانید یک دسته از عواملی که در رشد و فعالیت میکروارگانیسمها  موثر هستند عوامل محیطی می باشند که به 2 دسته فیزیکی و شیمیایی تقسیم می شوند. یکی از مهمترین این عوامل که به عنوان یک عامل فیزیکی مطرح می گردد گرما ( حرارت) می باشد. حرارت بر کلیه فعل و انفعالات سلولی اثر دارد و متابولیسم سلول را تحت تاثیر قرار می دهد. اگر حرارت تاحد معینی افزایش یابد واکنش ها را تسریع می کند ولی اگر از حد معین تجاز کند فعالیت های متابولیکی را متوقف می کند زیرا باعث می گردد که پروتئین ها ماهیت خود را از دست بدهند، دناتوره گردند، آنزیم های مهم و اساسی سلولی از کار افتاده روی غشا و فشار اسمزی اثر کرده در نتیجه نقل و انتقال مواد را تحت تاثیر قرارداده  و روی مواد غذایی کاهش می یابد و نفوذ مواد سمی و زاید افزایش پیدا کرده و خروج آنها کند می گردد. در نتیجه فعالیتهای سلولی مختل می گردد. همچنین دما روی فعالیت هایی مثل تولید اسپور، تولید پیگمان، عمل تخمیر و تنفس هم اثر می گذارد.
...
نتیجه و بحث
تنظیم شوک حرارتی تاکنون فقط در Ecoli و در B.subtilis مطالعه گردیده و برخی گزارشات اولیه نیز از Agrobacterium tumefacins و Caulobacter crescentns و Streptomyces coelicolor و S.albus وجود دارد.
تمام اطلاعات حاصل به وجود دو مکانیسم تنظیمی major و minor  اشاره می کند که برای ژن های شوک حرارتی در یوباکتری ها وجود دارد.
...

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه :

روش تحقیق، چرا؟، چگونه؟

چگونگی تنظیم ، طراحی، اجرا و مشاهده نتایج پرسشنامه در روش تحقیق

مقاله و تحقیق طرح پژوهش

مقاله و تحقیق کامل در مورد طلا (gold)

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید

پیام سیستم

ورود همکاران

رمز عبور را فراموش کرده ام